• Lata doświadczeń w wycieczkach górskich
img

Które termy pod Tatrami wybrać?

Obecnie Tatry po obu stronach granicy przyciągają rocznie miliony turystów. Coraz bardziej modne są wędrówki górskie w wakacje, narty w zimie, zwiedzanie, ale również relaks, którego uosobieniem w ostatnich latach stały się termy i aquaparki. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, który aquapark pod Tatrami wybrać. Przeczytaj go koniecznie!

Jak to się zaczęło?

Zacznijmy od tego, że jedne z najstarszych źródeł termalnych w Polsce odkryto w 1844 roku w Jaszczurówce, dziś części Zakopanego. Ale już w drugiej połowie XIX w. powstały tu baseny termalne, które działały przez niemal cały wiek. Właśnie w tym czasie Podhale stało się polskim zagłębiem termalnym. Sprzyja temu geologia. Otoczenie tego regionu przez łańcuchy młodych gór sprawia, że gorące wody są tutaj dużo łatwiej dostępne niż na północy Polski, gdzie dostatnie się do nich wymaga przekopania się przez osady naniesione podczas ostatnich zlodowaceń.

Bukowina Tatrzańska

Przede wszystkim, o tym, że kąpiemy się u stóp Tatr zapewniają nas swojsko brzmiące nazwy basenów. Na dorosłych czekają "Bonior basisty', "Zostawnica", "Bulgotnik", "Corny Staw", a dzieci mogą chlupać się do woli w brodzikach "Mocydelko" i "Bystry Potok" oraz szaleć na zjeżdżalniach "Wartko ruła", "Krynconka" i "Łostry śwung". Poza tym jest też część zewnętrzna oraz "Góralskie Łospary", czyli sauny, a także kompleks Spa & Wellness. Natomiast zanocować można nieopodal w Hotelu Bukovina. Cena: pierwsze 30 minut kosztuje 28 złotych, za każdą kolejną minutę trzeba dopłacić 0,18 zł. Koszt biletu bez limitu czasu to 69 złotych.

Terma Bania

Znajdziemy tutaj wewnętrzne i zewnętrzne baseny Termy Bania, które są wypełnione wodą termalną, która zawiera m.in. potas, wapń czy magnez. Baseny podzielono na dwie części: Strefę Zabawy i Strefę Relaksu. W pierwszej z nich znajdują się m.in. dwa baseny wewnętrzne i jeden zewnętrzny, cztery całoroczne zjeżdżalnie, karuzele wodne, basen ze sztuczną falą, wodospad i grota z gejzerem. Natomiast w Strefie Relaksu możemy odpoczywać w dwóch basenach wewnętrznych, połączonych z dwoma zewnętrznymi. Dodatkowo możemy korzystać z wielu urządzeń do masażu wodnego czy skorzystać z jacuzzi. Jeżeli chodzi o cenę to za możliwość korzystania z obu stref do 2,5 godziny zapłacimy 49 złotych. Karnet na dłuższy okres kosztuje 69 złotych, a bilet bez limitu czasu wyniesie nas 89 złotych.

Termy Szafary

Termy Szaflary oferują łącznie cztery baseny: dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne. Wypełniająca je woda jest wysoko zmineralizowana. W basenach znajduje się wiele urządzeń do hydromasażu m.in. bicze wodne i gejzery. Cena: Dorośli płacą 24 zł za godzinę lub 70 zł za cały dzień zabawy na wszystkich czterech basenach.

Zobacz również