• Lata doświadczeń w wycieczkach górskich
img

Z rodziną w Karpaczu - gdzie się wybrać?

Jeżeli planujesz rodzinny wypad do Karpacza na kilka dni, to warto przygotować plan pobytu. W Karkonoszach nie brakuje atrakcji, dlatego jest to tak chętnie odwiedzany region. Wysokie góry, piękne krajobrazy i rzut beretem do naszych południowych sąsiadów to tylko przedsmak tego, co czeka Cię na miejscu. Jeśli planujesz rodzinne wakacje, to zapoznaj się z naszymi propozycjami miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić!

Aktywnie i wesoło

Aktywne spędzanie wolnego czasu to nie tylko jazda na nartach. Karpacz jest piękny o każdej porze roku. Nawet w lecie możesz oddać się aktywności, bo Karkonosze oferują mnóstwo opcji. Od czego warto zacząć? Zdecydowanie od szlaków saneczkowych. Dzieci uwielbiają zjeżdżać na sankach, więc jeśli zabierzesz je na letni tor saneczkowy, to sprawisz im mnóstwo radości. Torów saneczkowych jest w Karpaczu kilka. Możesz wybrać jeden, a możesz podnieść poprzeczkę wyżej i odwiedzić wszystkie. Różnią się od siebie ukształtowaniem terenu i widokami. Niektóre tory są widokowe, więc dziecko prócz zabawy będzie mogło oglądać krajobraz karkonoskich gór.

Obowiązkowym punktem zaraz po torze saneczkowym będzie park linowy. Być może Twoje dziecko nie było jeszcze w takim miejscu, dlatego warto je nauczyć tego trudnego sportu. Wraz z całą rodziną będziecie mogli trenować równowagę i jeśli dziecko poczuje do tego dryg, to w przyszłości będzie to procentować. Park linowy to doskonała okazja do umocnienia rodzinnych więzów. Rywalizacja ale też pomoc to istotne elementy podczas zabawy.

Dzieci i młodzież uwielbiają aquaparki. W Karpaczu również się znajdują. To, co odróżnia ich od innych jest wielkość. Aquaparki w Karpaczu są duże. Przez kilkadziesiąt minut będzie mogli się cieszyć niezwykle pięknymi widokami. Gdy już wyjdziecie z aquaparku, warto kierować się w stronę parku bajek. Jest to miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Dzieci z pewnością się ucieszą, że będą mogły obserwować ulubionych bajkowych bohaterów w nieco innym wydaniu. Park bajkowy to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica z dzieckiem przebywającym w Karpaczu.

Z rodziną w Karpaczu na pewno nie będziesz się nudził. Znajdziesz atrakcje zarówno dla siebie, żony i dzieci. Spędzajcie ten czas aktywnie, ale pamiętajcie też o relaksie!

Zobacz również