• Lata doświadczeń w wycieczkach górskich
img

W jakie polskie góry wybrać się na wakacje?

Wypad w góry to coraz bardziej znany i lubiany sposób na spędzenie wakacji nie tylko zimą, ale również i latem. W naszym kraju mamy o tyle wygodniej i łatwiej, że mamy mnóstwo własnych, pięknych gór i nie musimy zapuszczać się aż za granicę, aby wędrować górskimi szlakami czy podziwiać zapierające dech w piersi widoki ze szczytu góry. Niemalże cały południowy kraniec naszej ojczyzny pokrywają majestatyczne i piękne pasma górskie, które przyciągają do siebie turystów przez cały rok.

Góry Świętokrzyskie

To jedne z najniższych gór, więc warto właśnie od nich zacząć swoją przygodę z wędrówkami po górskich szlakach. Wybierając się w podróż w Góry Świętokrzyskie możemy całymi dniami spacerować łagodnymi górskimi wzniesieniami, które znajdują się w południowo-wschodniej części kraju, położonymi na wyżynie kieleckiej. Koniecznie należy udać się wtedy do dwóch, głównych ośrodków turystycznych, jakimi są: Święta Katarzyna oraz Nowa Słupia. Te tereny posiadają tak dużo walorów turystycznych, że mamy tam doskonałe warunki do uprawiania aktywnej turystyki. Miejsca, które należy koniecznie zwiedzić to Święty Krzyż, Dąb Bartek oraz Jaskinia Raj. Jeśli nie zobaczymy tych przecudnych miejsc, to tak jakbyśmy wcale nie byli w Górach Świętokrzyskich.

Bieszczady

Kolejne, po Górach Świętokrzyskich warte zwiedzenia są Bieszczady. Jest to idealne miejsce, dla osób, które lubią mniejszy ruch turystyczny, ciszę oraz kontakt z dziką przyrodą. Nasze Bieszczady to najbardziej wysunięty południowo-wschodni obszar Polski. Cechuje je szeroko rozłożyste połoniny, a pierwotne lasy bukowe, które udało się tutaj zachować są rajem dla dzikich zwierząt. W trakcie zimy dużą popularnością cieszy się jazda na nartach, natomiast latem kuszą wędrówki po połoninach, ciekawe trasy rowerowe, wyprawy żeglarskie po tutejszych jeziorach oraz wyprawy konne. Będąc w Bieszczadach koniecznie trzeba zwiedzić takie miejscowości jak Solina, Polańczyk oraz Myczkowce. Bieszczady to doskonałe miejsce, aby w ciszy i spokoju podziwiać piękno natury.

Tatry

Na koniec należy wspomnieć o najwyższych, najpopularniejszych polskich górach, jakimi są Tatry. Tatry to raj zarówno dla miłośników ekstremalnych wypraw górskich, jak i dla zwolenników spokojnych spacerów po małych dolinach. Jedynym minusem w trakcie sezonu jest bardzo duża ilość turystów, ale jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnym wspinaniem po górach to może być spokojny, ponieważ im trudniejsze i wyższe szlaki przemierzamy, tym mniej turystów spotkamy na swojej drodze. Miejsca, które należy koniecznie zobaczyć to Morskie Oko, Giewont oraz Kasprowy Wierch. 

 

Zobacz również