• Lata doświadczeń w wycieczkach górskich
img

Które baseny termalne pod Tatrami wybrać?

Na początku na deski, potem do basenu - taki zestaw ćwiczeń zalecają tour operatorzy wybierającym się na zimowy wypoczynek na Podhalu. Obecnie basenów termalnych pod Tatrami nie brakuje - zarówno po polskiej, jak i po słowackiej stronie. Tutaj wybierać będą mogli zarówno miłośnicy pływania, zwykłego moczenia się w basenie, a także sauny. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, które baseny termalne pod Tatrami wybrać. Przeczytaj go koniecznie!

Meander Park na Słowacji

Czekają Cię tu takie atrakcje jak: kompleks czterech basenów - sportowego, relaksacyjnych, czy basenów dla dzieci. W basenach zbajdują się urządzenia do hydromasaży. Dzieciaki mogą bawić się na sztucznej fali, 100-metrowej zjeżdżalni, a na koniec zrelaksować się czy rozluźniającym jacuzzi. W basenach jest wysoce zmineralizowana woda o właściwościach zdrowotnych, co często czuć. Unoszący się zapach wody może niektórych drażnić. Ceny: do 4 h - 17,5 euro (72 zł) bilet normalny, 14 euro (57 zł) dzieci do 14 lat, seniorzy powyżej 60 lat, inwalidzi, dopłata za każde 0,5 godziny to 1 euro.

Aqua City Poprad na Słowacji

Tutaj atrakcje to kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych. Poza tym pod gołym niebem są dwa baseny - siedzący z urządzeniami do hydromasażu, a także basen pływacki (33 m). Są zjeżdżalnie, dzika rzeka wodne ślizgawki, dodatkowe dwa baseny wypełnione urządzeniami do masażu, jak również w urządzenia do laserowego show. Ponadto mnóstwo małych brodzików i baseników dla dzieci, a także duży profejonlany basen pływacki - 50 m. Ceny: do 3 h - 16 euro bilet normalny, 13 euro dzieci, seniorzy, studenci i inwalidzi.

Terma Bukowina w Bukowinie Tatrzańskiej

Jest tu w sumie 20 basenów z wodą termalną. A temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 30-36°C. Mamy tu pięć basenów zewnętrznych, w których znaleźć można wiele atrakcji dla dzieci. Wewnątrz baseny z hydromasażami, brodziki dla dzieci. Ponadto dla najmłodszych są zjeżdżalnie wodne. Jest też nowoczesny kompleks saunowy z różnego rodzaju 8 saunami. Ceny: do 2,5 h - 59 zł bilet normalny, 35 zł dzieci do 13 lat, 35 zł seniorzy powyżej 65 lat. Sauny - 28 zł, 40 zł - po godz. 20.30, 25 zł - dzieci do 13 lat po godz. 20.30.

Termy Szaflary w Bańskiej Niżnej

W skład wchodzą cztery baseny: dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne. Do tego jest trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią dla dzieci. Baseny wyposażone są w urządzenia do hydromasażu, na basenie znajduje się jedna sauna. Zarówno w strefie mokrej, jak i suchej można skorzystać z restauracji. Ceny: do 2,5 h - 38 zł bilet normalny, 25 zł dzieci do 13 lat, 25 zł seniorzy powyżej 65 lat. Sauna jest na minuty - 1 minuta kosztuje 60 groszy.

Zobacz również