• Lata doświadczeń w wycieczkach górskich
img

Polska i Słowacja - do których basenów termalnych warto pojechać?

Trzeba przyznać, że baseny termalne od kilku lat zyskują w Polsce coraz większą popularność. Zarówno baseny termalne w Polsce, jak i te na Słowacji przyciągają do siebie tysiące turystów każdego dnia. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, opisujący najlepsze termy, do których warto się wybrać w Polsce i na Słowacji. Przeczytaj go koniecznie!

Terma Bania - Polska

Zacznijmy od tego, że terma Bania znajduje się w Białce Tatrzańskiej, a powierzchnia tutejszych basenów wynosi prawie 1400 m kw. W części głośnej znajdziemy basen główny z karuzelą, przeprawą linową, ścianką alpinistyczną i kaskadami wodnymi. Ponadto nie brakuje gejzerów, ławeczek do masażu oraz jacuzzi. Do dyspozycji gości jest także brodzik dla najmłodszych oraz 3 zjeżdżalnie zewnętrzne. Natomiast strefa cicha dysponuje basenem rekreacyjnym z gejzerami, kaskadami i stacjami masażu oraz basenem termalnym z wodą o temperaturze do 40 stopni Celsjusza i możliwością podziwiania panoramy Tatr. Terma otwarta jest w godzinach 8:00-22:00. W sezonie za bilet normalny na strefę głośną na 2,5 h zapłacimy 49 zł, za całodzienny: 89 zł, za bilet normalny na strefę cichą: na 2,5 h 59 zł, za całodzienny: 99 zł, za bilet na wszystkie strefy: na 3,5 h 75 zł, za całodzienny: 119 zł.

Aqua Parka Tatralandia - Słowacja

Ten Aqua Park jest największym wodnym areałem zabawy i relaksu na Słowacji, oddalonym jedynie o 76 km od Zakopanego. Jest położony we wspaniałej scenerii gór przy północnym brzegu jeziora Liptovská Mara zachwyca widokiem na Zachodnie, Wysokie (Kriváň) i Niskie Tatry. Aquapark Tatralandia oferuje 8 całorocznych termalnych basenów z leczniczą mineralną wodą (w tym 3 kryte) o temperaturze od 26 do 38 stopni Celsjusza, z mnóstwem atrakcji: aquaponton do chodzenia, ściana do wspinaczki, siedzenia z masażem, wodne łóżka, perłowa kąpiel, tryskacze, prądy, huśtawka, wodna siatkówka i koszykówka, dziecięce zjeżdżalnie. Jeżeli chodzi o godziny otwarcia to są to: 10:00-22:00. Ceny: bilet normalny na 3 h: 18 euro (76 zł), bilet całodzienny: 19 euro (80 zł), bilet rodzinny (2+3) na cały dzień: 45 euro (189 zł).

Termy Szaflary - Polska

Term te leżą na wysokości 700 m n.p.m. w gminie Szaflary, w odległości jedynie 17 km od Zakopanego. Zasilane są wodą termalną, której temperatura wynosi 30-38 stopni Celsjusza i odznacza się najlepszą mineralizacją wśród wód wykorzystywanych w celach rekreacyjnych na Podhalu. W Termach Szaflary do dyspozycji gości są 4 baseny – dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne. Do atrakcji należą zjeżdżalnie, urządzenia do hydromasażu, np. bicze wodne, gejzery oraz jeżyki. Godziny otwarcia: 8:00-22:00. Ceny: bilet normalny na 2,5 h: 42 zł, bilet całodzienny: 66 zł, bilet rodzinny (2+2) na 2,5: 126 zł.

Zobacz również