• Lata doświadczeń w wycieczkach górskich
img

Porównanie term pod Tatrami - do której najlepiej się wybrać?

Znane, stare przysłowie mówi, że od przybytku głowa nie boli. Jednak okazuje się, że nie zawsze tak jest, ponieważ po tym, jak dwa dni temu w Białce Tatrzańskiej uroczyście otwarto nowy kompleks basenów termalnych, górale zaczęli się zastanawiać, czy cztery podobne ośrodki, jakie funkcjonują na ich terenie, to nie za dużo? Poniżej znajdziesz krótkie porównanie ofert term pod tatrami. Przeczytaj je koniecznie!

Wojna o termy

Zacznijmy od tego, że teraz, gdy w niedzielę ktoś będzie chciał zabrać rodzinę na basen to w domu wybuchnie prawdziwa wojna, ponieważ każdy będzie chciał jechać w inne miejsce. Obecnie na samym Podhalu działają aż cztery podobne ośrodki z ciepłą wodą, a na dodatek na Słowacji stoją kolejne. Trzeba przyznać, że jest więc w czym wybierać, a dla pięcioosobowej rodziny na pewno nie bez znaczenia będą ceny biletów oferowane w poszczególnych obiektach.

Kto wygrywa pod względem cen?

Zdecydowanie najlepiej pod względem finansowym wygląda zakopiański aquapark. Tutaj wstęp dla dorosłej osoby na dwie godziny kosztuje tam w sezonie 32 złotych. Za to dla porównania w Szaflarach zapłacimy za ten sam czas pływania 38 złotych. Natomiast o wiele drożej jest natomiast w Bukowinie (49 złotych za 2,5 godziny) oraz na nowo otwartych basenach w Białce, ponieważ tam za dwie i pół godziny pluskania w zależności od wybranej strefy dorosła osoba zapłaci 45 złotych albo 55 złotych. Tylko troszkę taniej jest w słowackiej Tatralandii, gdzie całodzienny pobyt można kupić już za 11 euro, czyli około 40 złotych, ale w tym wypadku do kosztów wycieczki trzeba jeszcze doliczyć koszt podróży.

Które termy są najlepsze?

Wbrew pozorom, okazuje się jednak, że dużo cięższy wybór czeka wszystkie osoby, które na relaks w wodzie nie zamierzają szczędzić grosza i chcą poszaleć na naprawdę wielu atrakcjach. W tym przypadku role się odwracają. Na pewno najwięcej emocji dostarczy wszystkim gościom bez wątpienia pobyt we wspomnianej Tatralandiu, którą śmiało można nazwać wodnym miasteczkiem z mnóstwem basenów i kilkudziesięcioma zjeżdżalniami. Poza tym sporo szaleństwa można zażyć też w Białce i Bukowinie. Jednak spokojniejsze rozrywki w Szaflarach od lat znajdują swoich fanów.

Aqua Park Zakopane

Warto wspomnieć także o tym, że Aquapark Zakopane w swoim kompleksie oferuje między innymi zewnętrzny basen geotermalny o temperaturze wody 32 stopni Celsjusza z widokiem na Giewont i Tatry Zachodnie. Dodatkowo znajdują się tu trzy kryte baseny, 5 zjeżdżalni, jacuzzi, Dzika Rzeka i kilka saun. Jeżeli chodzi natomiast o cenę to dorosła osoba za wstęp do Aqua Parku na godzinę zapłaci 20 złotych, a na cały dzień 60 złotych. Nie są to wygórowane ceny, a widok i wrażenia są niezapomniane!

Zobacz również