• Lata doświadczeń w wycieczkach górskich
img

Gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje w górach?

Wędrówki z dziećmi po górach to wspaniałe przeżycie, które zawsze miło się wspomina. Nie ma nic lepszego niż świeże powietrze, przepiękne widoki, a przede wszystkim poznawanie świata i bycie razem wśród nieskażonej przyrody. Poza tym "ubocznym efektem" jest zdrowie i hartowanie dzieci. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego gdzie wybrać się na wakacje w góry z dziećmi. Przeczytaj go koniecznie!

Góry Świętokrzyskie

Na pewno godne polecenia jest siedlisko Carownica w Lechowie - to wspaniałe miejsce, z dużą zieloną przestrzenią (2 hektary) i pięknymi widokami. Przede wszystkim są tu wygodne całoroczne domki (każdy z sauną i kominkiem), można też wynająć pojedynczy pokój z łazienką w domu gościnnym. Panuje pełna swoboda, duży plac zabaw, boisko, altanka, kącik do zabawy, zabawki, gry, a wokół piękne tereny do wędrówek pieszych i rowerowych. Można zamówić smaczne posiłki, a na życzenie właściciele organizują dodatkowe atrakcje takie jak: spotkanie z Carownicą, przejażdżkę bryczką, biesiadę przy ognisku i itp. Dodatkowo można też zamówić opiekunkę dla dzieci. Dużym atutem dla rodzin, które wybierają się na wakacje ze starszymi pociechami jest to, że dzieci do lat 7 mają pobyt i wyżywienie bezpłatnie.

Tatry

Pomimo, że Tatry to góry, które kojarzą się głównie ze skalistymi urwiskami i wysokimi szczytami, to wbrew pozorom można tu wędrować nawet z niemowlęciem w wózku czy kilkulatkiem łatwo dostępnymi dolinami, z których rozciągają się wspaniałe widoki. Dodatkowo jest też trochę szlaków prowadzących na "górki" nadające się już dla 5-6 latka, np. na Gęsią Szyję, Kopieniec czy Sarnią Skałę. Jest kolejka linowa na Kasprowy, kolejka naziemna na Gubałówkę, wyciągi krzesełkowe, jaskinie, wózkowa zjeżdżalnia grawitacyjna, Aquapark w Zakopanem, termy w Bukowinie, Białce Tatrzańskiej i Szaflarach, zakopiańskie muzea (m.in. wystawa zwierząt - dla dzieci bardzo ciekawa) oraz parki linowe.

Karkonosze

Na pewno Karkonosze to góry dobre na spędzenie wakacji z dzieckiem, ponieważ są tutaj liczne łatwe szlaki, wyciągi krzesełkowe, malownicze skałki, wodospady, mnóstwo atrakcji, m.in. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada, Park Dinozaurów i Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie, Muzeum Zabawek i Letni Tor Saneczkowy w Karpaczu, Park Miniatur i sztolnie w Kowarach, Cyrkland w Miłkowie, Westernowe Miasteczko w Ściegnach, parki linowe, huty szkła i zamki. Będąc tu warto zawitać do Willi Drewniana Róża w Michałowicach koło Szklarskiej Poręby. Jest to klimatyczny pensjonat, piękne pokoje jedno- i dwupoziomowe. Dużo zieleni wokół - miejsca do leżakowania, grillowania, przyjemny placyk zabaw, staw z rybami. Wewnątrz wspólna sala z bilardem i kącik do zabawy dla dzieci.

Zobacz również